تبلیغات
یازهرا سلام به وبلاگ شهدا مدافع حرم حرم زینب خوش آمدید - شهید والا مقام محمد علی الله دادی
سلام به وبلاگ شهدا مدافع حرم حرم زینب خوش آمدید
یکشنبه 10 خرداد 1394 :: نویسنده : مهدی صمدانی
شهید والا مقام محمد علی الله دادیشهید سردار سرتیپ پاسدار محمدعلی الله دادی، در سال 1342 ه.ش، در شهر "پاریز" از توابع شهرستان "سیرجان" واقع در استان "کرمان" چشم به جهان گشود.
وی با شروع انقلاب اسلامی، وارد نهادهای انقلابی شد و در سال 1359 به اتفاق سردار "شهید زندی نیا" به جبهه‌های جنوب رفت و در کنار "شهید حسین علم الهدی" و شهدای دانشجو به مبارزه پرداخت. وی در سال 1362 برای خدمت در مناطق محروم به "کهنوج"، یکی از شهرهای استان کرمان رفت.
شهید محمدعلی الله دادی در دوران دفاع مقدس در لشکر 41 ثارالله به عضویت در تیپ ادوات درآمد و  بعد از شهادت "سردار زندی" به فرماندهی تیپ ادوات لشکر 41 ثارالله منصوب شد.
همچنین جانشینی تیپ 38 ذوالفقار نیروی زمینی سپاه، فرماندهی تیپ رمضان لشکر 27 حضرت رسول (ص) تهران و فرماندهی سپاه القدیر یزد نیز از دیگر مسئولیت های وی در سال های بعد از دفاع مقدس بود.
تا اینکه وی به دعوت "سردار سرلشکر قاسم سلیمانی" فرمانده وقت نیروی قدس سپاه، به نیروی قدس پیوست تا در "لبنان" و "سوریه" به مبارزه با رژیم صهیونیستی بپردازد. سردار شهید محمدعلی الله‌ دادی جانباز 30 درصد و دارای دو پسر و یک دختر بود.
این سردار شهید سرانجام، در روز 28 دی ماه سال 1393 در منطقه "القنیطره" سوریه مورد حمله موشکی نظامی رژیم صهیونیستی اسرائیل قرار گرفت و به همراه تعدادی از اعضاء حزب الله لبنان جام شهادت را سرکشید.
از جمله مسئولیت های ایشان بعد از جنگ تحمیلی به شرح زیر است:

-فرماندهی تیپ 38 ذوالفقار کرمان
-فرمانده تیپ رمضان لشکر 27 محمد رسول الله(ص) به مدت 3 سال
-فرماندهی سپاه "الغدیر" در یزد

-افشاگری الرأی از ردیابی سردار الله دادی توسط رژیم صهیونیستی

 بهمن ماه سال 1393، روزنامه کویتی "الرأی" فاش کرد که رژیم صهیونیستی به خوبی می ‌دانسته گروهی که در روز یکشنبه 28 دی  در "قنیطره" واقع در جنوب "سوریه" هدف قرار داد، چه کسانی بودند و شهید محمد علی الله دادی را توسط رصد  یک "خط تلفن سوری" رهیابی ‌کرده است.
"الرأی" افزود: "الله ‌دادی اواخر سال گذشته [2014] برای بر عهده گرفتن مسئولیت خود به "سوریه" رفته و در آنجا این خط همراه را دریافت کرده بود. وی به شکل مستمر میان پایگاه‌های مختلف در تردد بود و این اولین بازدید وی از "قنیطره" نبوده است."
بر اساس این گزارش هدف اصلی حمله رژیم صهیونیستی، "جهاد" فرزند "عماد مغنیه" نبوده، بلکه هدف اصلی اسرائیل شهید الله دادی بوده است.
"الرأی" نوشت: "اینکه اسرائیل اعلام کرده، که از وجود ژنرال ایرانی بی‌ اطلاع بوده، فریب‌کاری است و در واقع سر خود را زیر برف کرده است."
این منابع افزودند: "اسرائیل اعتقاد داشت می ‌تواند به صورت مستقیم از مسئولیت فرار کند حتی اگر به شکل مستقیم به آن اعتراف کند زیرا اقدام نظامی او در خاک ایران نبود بلکه در اراضی "سوریه" اتفاق می ‌افتاد که به آن تعرض کرده بود."
این روزنامه کویتی افزود: "فرمانده الله‌ دادی حدود یک ساعت و نیم قبل از وقوع حمله در "قنیطره"، دمشق را ترک کرده بود و این مزان کافی بود تا کمیته امنیتی اسرائیل کاملا آگاه شود چه کسانی در گروه هدف قرار داده شده، هستند. بنابراین اعتقاد رایج در محافل ایران آن است که فرار اسرائیل از مسئولیتش در این قضیه را نباید جدی گرفت."

 • -واکنش فرمانده وقت سپاه پاسداران در پی شهادت سردار الله دادی

  در پی شهادت سردار محمد علی الله دادی در حمله بالگرد نظامی رژیم صهیونیستی به قنیطره سوریه در 28 دی ماه ساال 1393، سردار سرلشکر محمد علی جعفری فرمانده وقت کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیامی صادر کرد که متن کامل پیام به شرح ذیل است:
  بسم الله الرحمن الرحیم
  مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُم مَّن قَضَى نَحْبَهُ وَ مِنْهُم مَّن یَنتَظِرُ وَ مَا بَدَّلُوا تَبْدِیلًا."
  مجاهدان خستگی ناپذیر جبهه عظیم انقلاب اسلامی
  سلام علیکم
  شهادت ابناء امت اسلام در قنیطره، نقطه آغاز دیگری را بر فروپاشی قریب الوقوع نظام سیاسی ظالم، منحوس و تروریسم رژیم صهیونیستی ایجاد نمود.
  ترکیب شهدای این واقعه نشان داد انقلاب اسلامی مرزهای جغرافیایی را پشت سر گذاشته و جبهه‌ی متحد اسلامی شکل گرفته است مجاهدان این جبهه در حال امتداد دادن انقلاب به درون سرزمین‌های خود در چارچوب آرمان‌ها و اهداف انقلاب اسلامی عمل می‌کنند.
  از این رو دشمنان کینه توز اسلام ناب محمدی(ص) گمان می‌کنند با مقابله‌ حقیرانه خود و از سر ذلت و خواری در یک جا با اهانت به ساحت پاک پیامبر مکرم اسلام و مقدسات مسلمانان و جای دیگر با ترور مجاهدان عرصه پر نفوذ انقلاب اسلامی می‌توانند مانع تحقق وعده های الهی شوند.
  امروز همه جوانان، در جهان اسلام "جهاد مغنیه‌اند" و همه پاسداران انقلاب اسلامی "الله دادی". این شهادت ها ثابت کرد که ما نباید از جهاد فاصله بگیریم؛ صهیونیستها باید منتظر صاعقه‌های ویرانگر باشند آنها در گذشته ظهور خشم ما را دیده‌اند.
  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همان طور که در صحنه‌ جنگ‌های گذشته لبنان و فلسطین نشان داده است، تا آخر پای فروپاشی رژیم صهیونیستی خواهد ایستاد و با استمرار و عمق بخشی به حمایت های خود از مبارزین و مجاهدین مسلمان منطقه، تا حذف کامل این جرثومه فساد از جغرافیای سیاسی منطقه از پا نخواهد نشست.
  یقینا این خون‌های نا به حق ریخته برجستگان و برگزیدگان امت اسلامی، وعده‌ حضرت امام خمینی(ره)را در آزادی قدس شریف، به موعود خود نزدیکتر می‌نماید.
  این شهادت و فداکاری مجاهدان جبهه عظیم انقلاب اسلامی-که بر پیشانی آن نام سردار سرتیپ پاسدار محمد علی الله دادی ورزمندگان حزب الله لبنان می‌درخشد- نثار حضرت زهرای مرضیه صدیقه الکبری(س) باشد و امیدواریم خداوند متعال به برکت دعای مادرانه این کوثر ملکوتی، دل‌های بازماندگان ایشان را تسلی خاطر بخشد و به همرزمانشان پیروزی و عزت عطا فرماید. انشاءالله.
  سرلشکر پاسدار محمد علی جعفری
  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

   

 • -هشدار سردار نقدی به صهیونیستها در پی شهادت سردار الله دادی


  6 بهمن ماه سال 1393، سردار "محمدرضا نقدی" رییس وقت سازمان بسیج مستضعفین در نشست فرماندهان و مسئولین بسیج و سپاه های استانی کشور گفت:
  «شهادت شهید الله دادی دستورالعملی برای آزادی قدس و جوازی جهت پاسخ مناسب علیه رژیم صهیونیستی است.»
  نقدی شهادت سردار الله دادی را سند روشنگری و بیدارگری دانست و اظهار داشت: «شهادت ایشان بار دیگر ثابت کرد که تکفیری ها، شاخه نظامی جنگ های نامنظم رژیم صهیونیستی و آمریکا علیه امت اسلام هستند.»
  وی با بیان اینکه خون شهید الله دادی پرده از چهره منافقانه برخی برداشت، تصریح کرد: «این ترور نشان داد علت حمله گسترده رسانه های صهیونیستی و عوامل آنها به سپاه و بسیج چیست؛ نفوذ و اثر سپاه و بسیج در تقویت جبهه مقاومت باعث شده برای دشمنی با تمام توان وارد عرصه شوند.»
  رییس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه خطاب به صهیونیست ها تاکید کرد: «صهیونیست ها بدانند آنچه از آن می ترسند به سرشان خواهد آمد و تنها راه این است که چمدان های خود را بسته و به کشورشان بازگردند.»
  وی با بیان اینکه صهیونیست ها روی آرامش را نخواهند دید، ادامه داد: «این خون ها بدون پاسخ نمانده و تا روز نابودی کامل رژیم صهیونیستی، آنها باید کاملا در آماده باش باشند.»

   

 • -درخواست اسراییل از سردار سلیمانی در پی حادثه القنیطره

  روزنامه صهیونیستی "هاآرتص"  در پی حادثه تروریستی القنیطره، در نوشتاری با موضوع حمله بالگرد اسرائیلی به نیروهای حزب الله لبنان که منجر به شهادت عده ای از فرماندهان مقاومت شد، نوشت:
  "یک منبع امنیتی اسرائیل به خبرگزاری رویترز گفته است که این رژیم در حمله به جنوب سوریه، قصد نداشته فرمانده ایرانی را هدف قرار دهد و تصور می‌کرده به گروهی از نیروهای سطح پائین حمله کرده است."
  هاآرتص تصریح کرده بود که "به نظر می‌رسد این منبع ارشد امنیتی اسرائیلی با هدف "جلوگیری از بروز هرگونه تنش با ایران و گروه حزب‌الله لبنان" این اظهارات را مطرح کرده است. این فرد به دلیل عدم پذیرش رسمی مسئولیت حمله از سوی تل‌آویو، نخواسته نامش فاش شود."
  منبع اسرائیلی مورد استناد رویترز در پاسخ به این سوال که آیا تل‌آویو انتظار اقدامات تلافی ‌جویانه ایران یا حزب‌الله را دارد، گفت: "پاسخ آن‌ها تقریبا قطعی است. انتظار آن را داریم، اما می ‌توان در نظر گرفت که شکل‌گیری تنش گسترده، به نفع هیچ‌یک از طرف‌ها نیست."
  هاآرتص همچنین در حساب توئیتری خود با انتشار تصویری از سردار "قاسم سلیمانی" در ذیل این مطلب نوشت: "ما فکر می کردیم در حمله به سوریه نظامی رده پایین را نشانه رفته ایم؛ نه یک فرمانده ایرانی را."

   

 • -پیام رییس مجلس شورای اسلامی به مناسب شهادت سردار الله دادی

  30 دی ماه سال 1393، دکتر علی لاریجانی، رییس وقت مجلس شورای اسلامی در پی شهادت سردار الله دادی و جمعی از نیروهای حزب الله با صدور پیامی ضمن تسلیت شهادت سردار سرتیپ پاسدار محمد علی الله دادی توسط رژیم صهیونیستی اعلام کرد: «بار دیگر حملات تروریستی و جنایتکاران رژیم صهیونیستی باعث شهادت یکی از رزمندگان رشید اسلام در دفاع از ملت مظلوم سوریه شد.
  شهید محمد علی الله دادی از سرداران شجاع و متعهد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که سوابق درخشانی در سال های دفاع مقدس و فرماندهی سپاه الغدیر یزد داشت و پس از اقدامات تروریستی و تکفیری در منطقه، در مقام مستشاری برای کمک به مردم و دولت سوریه به این کشور عزیمت کرده بود.
  ایشان در طول ماموریت خویش تلاش های موثری در جهت مقابله با نقشه های شیطانی و تفرقه افکنانه علیه امت اسلامی داشت و سرانجام نیز با حمله بالگردهای نظامی جنایتکاران صهیونیسم به همراه تعدادی دیگر از فرماندهان حزب الله به شهادت نایل شد.»
  رییس وقت مجلس شورای اسلامی ضمن عرض تبریک و تسلیت شهات سردار محمد علی الله دادی و دیگر رزمندگان حزب الله به پیشگاه حضرت بقیه الله الاعظم ، رهبرمعظم انقلاب، دوستان و همرزمان و خانواده های شهید بزرگوار برای روح متعالی آن مرحوم رحمت و علو درجات را از درگاه خداوند رحمان مسالت کرد.

   

 • -پیام وزیر اطلاعات به مناسبت شهادت سردار الله دادی

  در پی جریان حادثه تروریستی القنیطره، حجت ‌الاسلام والمسلمین "سید محمود علوی" وزیر وقت اطلاعات در پیامی شهادت سردار سرتیپ پاسدار محمد علی الله دادی را تسلیت گفت.
  متن این پیام به شرح ذیل است:
  "وَلا تَحسَبَنَّ الَّذینَ قُتِلوا فی سَبیلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحیاءٌ عِندَ رَبِّهِم یُرزَقونَ"
  شهادت مزد مجاهدت در راه خداست که حضرت حق به جبران سالها از خود گذشتگی و اخلاص انسانهای بزرگ پاداش می دهد.
  بار دیگر حمله هوایی رژیم متجاوز صهیونیستی اسرائیل به خاک کشور سوریه و به شهادت رسانیدن سردار سرتیپ پاسدار محمد علی الله دادی و تنی چند از رزمندگان حزب الله لبنان که در مقابله با جبهه کفر در حال انجام وظیفه مستشاری برای کمک به دولت و ملت مظلوم سوریه در مقابله با تروریست‌های تکفیری- سلفی بودند چهره تروریستی اسرائیل را بیشتر نمایان ساخت.
  خون پاک این شهدای مظلوم، همدستی رژیم صهیونیستی و تروریست های تکفیری را افشاء ساخت. تکفیری ها این سربازان گوش به فرمان صهیونیست با دستور اربابان خود عملیات های تروریستی انجام و دستگاه های تبلیغی تحت سیطره آنها پروژه اسلام هراسی را راه انداخته و به خیال خود می توانند جهان تشنه اسلام ناب را از دین نجات بخش جهان و رسول رحمت(ص) دور سازند.
  اینجانب شهادت سردار سرتیپ پاسدار محمد علی الله دادی از یادگاران دوران دفاع مقدس و تنی چند از حزب الله لبنان را به حضرت ولی عصر عجل الله تعالی ، مقام معظم رهبری دام ظله العالی ، ملت شریف ایران ، لبنان ، همرزمان و خانواده های معزز این شهدای مظلوم تبریک و تسلیت عرض نموده و علو درجات را برای آنها از درگاه خداوند متعال خواهانم.

   

  -پیام سید حسن نصرالله در پی شهادت سردار الله دادی

  5 بهمن ماه سال 1393، در پی شهادت شهید الله دادی به همراه تنی چند از اعضای مقاومت اسلامی حزب الله لبنان در حمله بالگردهای رژیم صهیونستی،، سید حسن نصرالله در پیامی این شهادت را لبیک به ندای زینب(س) دانست و بر همکاری حزب الله و سپاه پاسداران در مبارزه با رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

  متن این پیام به شرح ذیل است:
  انا لله وانا الیه راجعون
  "مِنَ الْمُؤْمِنینَ رِجالٌ صَدَقُوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضى‏ نَحْبَهُ وَ مِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَ ما بَدَّلُوا تَبْدیلاً"
  و از مومنین مردانی هستند که صادقانه به آنچه با خدای خویش عهد بستند وفا کردند پس برخی از آنان شربت شهادت نوشیدند و برخی دیگر در انتظارند.
  راه سرخ شهادت، عرف محمد مصطفی(ع)، علی المرتضی(ع)، حسن(ع) وحسین(ع) است.
  ای شهید بزرگوار به خدای کعبه رستگار شدی و ای کاش که همراهتان بودم وبه شهادت می رسیدم.
  ای شهید بزرگوار  زینب(س) تو را از سرزمین ایران و سرزمین کرمان و سیرجان صدا زد و تو در سوریه و جولان به او لبیک گفتی.
  ای شهید ا… دادی تو به وصال رسیدی و با محمد(ص) و حسین(ع) دیدار می کنی.
  همه دوستانت در حزب الله لبنان و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به بزرگواری تو شهادت می دهند و شهادت می دهند که از دستان فرزندان آل محمد(ص) شربت شهادت نوشیدی.
  ملت مقاوم لبنان، حزب الله لبنان و سید حسن نصرالله شهادت سردار الله دادی را به ملت عزیز ایران ، خانواده ایشان ، ساحت امام خامنه ای ، مجاهدین سپاه پاسداران و فرمانده مجاهد حاج قاسم سلیمانی تبریک و تسلیت می گویند.
  از سرزمین جهاد و شهادت به همه دشمنان و دوستان اعلام می کنیم ، حزب الله و سپاه پاسداران همچنان در یک جبهه و در مواجه با دشمن واحد و نکبت بزرگ اسرائیل ایستاده اند و این شهادت ها و سختی ها سندی محکم و آشکاری از مقاومت در لبنان ، فلسطین ، سوریه و ایران در مواجه همیشگی با دشمن صهیونیستی است.
  ما پرچمی واحد خواهیم ساخت و تحت فرمان ولی امر مسلمین امام خامنه ای در معرکه نبرد خواهیم ماند.

 • -حضور پررنگ در دوران دفاع مقدس

  شهید محمدعلی الله دادی، با شروع جنگ تحمیلی فرصت بازگشت به دانشگاه را تا پایان جنگ از دست داد و 15 روز پس از حمله ارتش رژیم بعثی "عراق" به ایران اسلامی، در تاریخ 14 مهرماه 1359 به اتفاق دوست و هم ‌رزم همیشگی ‌اش سردار "شهید مهدی ‌زندی ‌نیا" عازم جبهه شد و به شهر مقاوم "سوسنگرد" رفت.

  ورود به خط مقدم
  39 روز بعد، در تاریخ 23 آبان ماه 1359 لشکر 9 زرهی عراق، اقدام به محاصره "سوسنگرد" کرد در این شرایط به همه رزمندگان داخل شهر سلاح دادند و به شهید محمدعلی، یک تفنگ "ژ3" رسید اما به "شهید زندی‌ نیا" هیچ چیز نرسید، هر دو به همراه گردان خمپاره ‌انداز "شهید حسین علم ‌الهدی" در کنار نیروهای ستاد جنگ‌های نامنظم "شهید چمران" وارد خط مقدم شدند.
  شهید الله دادی پس از این حماسه و شهادت "حسین علم الهدی" در "هویزه" همراه با "شهید زندی‌ نیا" به "دهلاویه" رفتند و در جمع نیروهای "شهید چمران" به مبارزات چریکی پرداختند و در عملیات "طریق القدس" که منجر به آزاد سازی "سوسنگرد" و "بستان" شد، حضور داشتند.

  عضویت در سپاه پاسداران
  سردار شهید محمد علی الله‌ دادی، از اواسط سال 1361 به عضویت سپاه در آمد و قبل از عملیات "خیبر" به گردان ادوات لشکر 41 ثارالله ملحق شد.
  وی بعد از اینکه به همراه  "شهید زندی‌ نیا"، در سال 1359، در کنار گردان خمپاره ‌انداز "شهید حسین علم ‌الهدی" وارد خط مقدم سوسنگرد شد، علاقه ‌شان به سلاح خمپاره ‌انداز آغاز و تا پایان جنگ از این سلاح دور نشدند تا جایی که پس از چندی در زمره‌ بهترین کاربران این سلاح به حساب آمدند.

  فرمانده ادوات لشکر ثارالله
  قبل از عملیات بدر در سال 1363 "شهید صادقی"، فرمانده گردان ادوات لشکر ثارالله  بود، با شهادت سردار "صادقی" در این عملیات "زندی نیا" فرمانده گردان و شهید الله دادی فرمانده یگان "تطبیق آتش" می ‌شود.
  "تطبیق آتش" نیازمند بهترین و باهوش ‌ترین نیروها بود، نیروهایی که تخصص بسیار خوبی در مباحث ریاضی داشتند و شهید الله دادی فرمانده این یگان یکی از این نیروها به شمار می آمد.

  فرمانده گردان ادوات سبک
  شهید الله دادی، در عملیات کربلای 1، فرمانده گردان ادوات سبک شد، گردان ادوات سبک شامل تیربارها و خمپاره‌اندازها و تجهیزات سبک بود که نیروهای این گردان هنگام عملیات همراه با گردان پیاده وارد عمل می ‌شدند. ویژگی شخصیتی نیروهای این گردان شجاعت و زبدگی آنها بود.

  فرمانده تیپ رعد ادوات لشکر ثارالله
  4 دی ماه سال 1364، با آغاز عملیات کربلای 4 شهید الله دادی توانست وارد جزیره "ام الرصاص" شود اما با توقف عملیات به عقب بازگشت. دو هفته بعد در عملیات کربلای 5، "شهید زندی نیا"، فرمانده تیپ ادوات و دوست و همراه همیشگی این شهید بزرگوار به شهادت رسید و سردار "قاسم سلیمانی" در اثنای عملیات از پشت بی ‌سیم شهید محمد علی الله دادی، را به سمت فرمانده تیپ رعد ادوات لشکر ثارالله منصوب کرد. شهید الله دادی تا پایان جنگ با این سمت در میدان نبرد باقی ماند، اما اوج اقتدار و نقش آفرینی این سردار بزرگوار در عملیات والفجر 10 در منطقه‌ مشرف به "سلیمانیه" عراق بود.

 • -پیام همسر سردار شهید الله دادی به دشمنان اسلام

  همسر سردار شهید محمد علی الله دادی در مراسم خاکسپاری شهید سردار الله دادی در 2 بهمن 1393، در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار "خانه خشتی"، در شهر پاریز از توابع شهرستان سیرجان، در پاسخ به اقدام شنیع اسرائیل پیامی به همه دشمنان اسلام داد.
  وی که خود را از شیعیان و دوستداران حضرت زینب(س) معرفی کرد، به خبرنگار "خانه خشتی" گفت: "با ادامه راه حضرت زینب(س) مشت محکمی بر دهان اسراییل، آمریکا و همه داعشی ها و تکفیری ها می زنیم."

   


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : مهدی صمدانی
نویسندگان
نظرسنجی
سلام آیا وبلاگ من خوب است یا بد؟جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :